Wybieramy instalację

by

Na przestrzeni kilkudziesięciu ostatnich lat sporo się zmieniło w dziedzinie budowy domów jednorodzinnych. Większa ilość urządzeń, nowoczesne rozmieszczenie poszczególnych pomieszczeń. To wszystko razem sprawia, że instalacje elektryczne również się zmieniają. Mowa tutaj nie tylko o rozprowadzeniu przewodów po poszczególnych pomieszczeniach ale również zupełnie inne systemy zabezpieczeniowe. Odpowiednie zaprojektowanie instalacji gwarantuje komfort użytkowania. Przede wszystkim jednak liczy się bezpieczeństwo dla wszystkich mieszkańców. Podstawowym błędem przy projektowaniu rozmieszczenia jest niewielka ilość obwodów. Telefon komórkowy, tablety, laptopy, w łazience szczoteczki elektryczne – dziś potrzebujemy zdecydowanie więcej gniazd.

Biorąc pod uwagę wszystko to o czym napisaliśmy powyżej warto na początku przygody z instalacją elektryczną odpowiedzieć na pytanie w jakim systemie instalacja ma być wykonana:

  • Podtynkowym
  • Natynkowym
  • Wtynkowym

Najczęściej wykorzystywany na Śląsku jest ten ostatni. Podstawową wadą są oczywiście komplikacje w przypadku ewentualnych przeróbek czy awarii. Wiercąc na przykład otwory pod obrazy, szafki, półki możemy w prosty sposób rozwiercić fragment instalacji. W tym przypadku trzeba będzie kuć ściany. Dlatego projektując i wykonując instalacje elektryczne na Śląsku, zawsze służymy fachową poradą. Jesteśmy również otwarci na wszelkie podpowiedzi i sugestie. To ważne by prąd docierał wszędzie tam, gdzie jest Państwu potrzebny, Bo liczy się bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Zapraszamy do współpracy osoby prywatne oraz przedstawicieli firm ze  Śląska.